Omega3+E+D VİTAMİNİ KOMPLEKSİ (2)

Omega Yağ Asitleri ve Çeşitleri Nelerdir? Doymuş yağ asitleri, tekli doymamış yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitleri. Sigara kullanımı, alkol tüketimi, kafein, stres, yüksek doymuş yağ alımı, diyabet ve viral enfeksiyonlar bu durumlardan bazılarıdır. Aslında bir adet insan sağlığında için Tavuk Yumurtanın sadece beş gram yağ ve iki gramdan daha az miktarda doymuş yağ (fakir yağ) içerir. Yani bu da günlük yaklaşık 2 bin kalori ihtiyacı olan bir bireyin 2 gram kadar omega 3 yağ asidi alması demek. 'unu aktaran Özyurt, pek çok Batı diyetinde günlük Epa ve Dha alımının bahsedilen oranların altında olduğunu bildirdi. İçeriğindeki EPA ve DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. İftardan sonraki ara öğünlerde ceviz, fındık, badem gibi çerezler içerdikleri lif oranı ve düşük glisemik indeksiyle tok tutmaya yardımcı olur. DHA ve EPA'nın kan akışını düzelterek genel kalp sağlığını iyileştirerek egzersiz performansınızı arttırmaya yardımcı olur. Bu haplar çok fazla kullanıldığında insana zararlı Omega 6 yağları devreye girer, kalp sorunu olanlarda risk artar. Balık yağları EPA ve DHA değerleri düşük olan krill yağından elde ediliyor. Bu nedenle omega-3 yağ asitlerinin ideal kaynağı olan balık yağları her gün kullanılabildiği gibi, Möller’s Omega-3 içeriğindeki A, D ve E vitaminleri de günlük ihtiyacı karşılayabilen değerlerdedir ve yaz-kış kullanıma uygundur.

Möller’s Omega 3 dünyada 160 yıldır üretimi yapılan TEK Omega-3 ürünüdür. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucu omega 3 yağ asitlerinin damar sertleşmesine karşı faydalı olduğu da tespit edilmiştir. Sakinleştirici etkisi üzerine yapılan araştırmalarda Omega-3’ün depresyonu ve saldırgan davranışları azalttığı saptandı. Vücut tarafından üretilemediği için dışarıdan besin maddesi olarak alınması gereken ve sinir sistemi hücre işleyişi için son derece önemli olan Omega 3 yağasitleri son yıllarda tıp çevrelerinde daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Ancak omega 3 doymamış yağ asidi olduğundan hücre zarının akışkanlığını kolaylaştırarak aldığımız diğer besinlerin tüm hücreler tarafından rahatça emilmesine destek olur. İnsan vücudu tarafından üretilemeyen Omega 3 yağ asidi beslenme yoluyla alınır. İçindekiler: Her bir kapsül; Balık yağı, Eikosapentaenoikasit (EPA), Dokosahekzaenoik asit (DHA), diğer yağ asitleri, aroma verici (Portakal aroması) içermektedir. Balık yağı aynı zamanda cilt sağlığı için de vazgeçilmez bir gıda takviyesidir. Aynı zamanda deniztarağı ve midye de iyi birer omega 3 kaynağıdır. Omega 3’e vücut her zaman ihtiyaç duymaktadır.

EPA ve DHA‘ nın kaynağı balık yağlarının (özellikle Somon Balığı Yağı) vücut için bir ihtiyaç olmasının nedeni de budur. Bu yan etki kolaylıkla yemeklerle birlikte balık yağı alarak, ya da enterik kaplı kapsüller arıyor önlenir. Omega 3 kadınlarda da cilt dokusu üzerinde olumlu etkilere sahip olup cilt altı bağ dokusunu koruyarak yaşlanma ve kırışıklık karşıtı etki gösterir. Bunun için öncelikle saç bakım kürlerinde neler kullanabileceğinize dair bilgilere sahip olmanız ve saç yapınıza göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır. 'i, balık yağı alan grubun %69'unun da kaslarını koruduğu ya da yeni kas artışına sahip oldukları görülmüştür. Balık yağı serin ve karanlık yerde saklanmalıdır. İnsanlar pek çok konuda yanlış bilimsel bilgilerle korkutulduğu gibi oldukça sağlıklı olan hücre gelişimine yararlı Yumurta, kırmızı et, Hindistan cevizi yağı gibi gıdalar da “kalp hastalığına neden oluyor” yalanıyla yıllarca kötülendi. Ama ne yazık ki uzun bir süre boyunca insan sağlığında hücre yapımına yararlı Yumurtanın sağlıksızdır denilerek insanlar korkutuldu. Bir üyem dedi ki çocuğu için 2,5 yaşından beri kullanıyormuş ve memnunmuş. Uzman videosunu izleyin:Beyin sağlığı için vitamin hapları almak doğru mu? Mesela yüksek doz omega-3 içeren ve reçete ile satılan ürünlerden bazıları kanda aşırı yükselen trigliseridi düşürmek (HİPERTRİGLİSERİDEMİ) için kullanılıyor. Omega-3 yüklü besinleri yeterince yiyemeyenlere ise omega-3 takviyeleri önerilir.

Ayrıca eğer mümkün olursa omega-3 ihtiyacımızı bitkisel omega-3 “Alfa Lipoik Asit’ten (ALA) çok doğrudan hayvansal omega-3’lerden (EPA ve DHA) karşılamamızda fayda var. Böbrek hastalıklarında omega -3 alımı %31 oranında fayda sağlamıştır ayrıca metastatik kanserlerde kemik metastazlarında genellikle kemik kırıklıklarına mani olmakta onun dışında da osteoporozu olan kadınlarda kırıkları azaltmaktadır. Dr. Serpil Salman, sağlık için önemi tartışılmaz olan Omega 3 kullanımı hakkında bilgi verdi. Aynı araştırma sonuçlarında omega 3’ün özellikle aşırı kilolu ve yüksek tansiyonu olan kişilerde kilo vermeyi kolaylaştırdığının altı çiziliyor. Ancak omega 3 verilen hastalarda oldukça http://oceanplusfaydalarindp.canada-blogs.com/dr-quicks-balk-yag belirgin bir iyileşme görülünce diğer grubun da bundan faydalanması için araştırma sona ermeden durdurulmuştur. Hem omega 3 hem de omega 6, normal beyin gelişimi ve işlevi için gereklidirler. Omega 3 kullananlarda koroner kalp hastalığı ölüm oranı daha düşüktür. Kalp krizinin en önemli sebeplerinden birisi yükse ya da dengesiz seyreden kan basıncıdır. Ayrıca, taze maydanoz, karanfil ve kekikte de Omega 3 bulunur. En yaygın krill türleri antartika sularında bulunur.
Posted in