Omega 3 Balık Yağları, Faydaları Ve Kaynakları Nelerdir

Omega 3 Hapı; İçermiş olduğu karotenoidler ile de antioksidan özelliği yüksek olan bir üründür. Amerika’da yapılan bir çalışmada intihar eğilimi ve ağır depresyonu olan kişilerden bir bölümüne omega 3, diğer gruba ise plasebo verilmiştir. Takviye diye kullandığınız şeylerin size yararını ya da zararını belirleyen şey ise bunları ne kadar akıllıca kullandığınızdır. Bu vitaminler bilinen yararlarının dışında kalp hastalığının riskinin azalmasından kanser sıklığını düşürmeye kadar birçok konuda da etkili. Stokta olan tüm ürünlerimiz Hafta içi saat 16:00 ya kadar, Cumartesi günü saat 12:00 ye kadar sipariş vermeniz durumunda aynı gün kargoya verilmektedir. Eğer sizde her gün belirli ağrılar çeken ve sık sık ağrı kesici kullanan insanlardansanız, balık yağı kullanmaya başladıktan sadece birkaç hafta sonra kendinizi çok daha rahatlamış ve iyi hissedeceksiniz. İçerdikleri yüksek miktarda retinol adlı A vitamini bebekte beyin hasarına sebep olabilmektedir.Bilinçsiz kullanılan balık yağı hamilelik için risk oluşturur! Yiyeceklerden çok miktarda Omega-6 alındığı için Omega-6 takviyesi gerekmemektedir. Yüksek tansiyon'un kontrol altına alınmasında bir diğer koruyucu önlemimiz ve tedavi yöntemimiz bol miktarda omega 3 yağlarını tüketmektir. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre kadın ortalama yaşının 79,4 olduğunu kaydeden Dr. Demir, yaş artıkça yaşam kalitesinin azaldığını, yaşam kalitesini düşüren sebeplerden birinin de idrar kontrol mekanizmalarının yeterli fonksiyon görmemesi olduğunu söyledi. Epa ve Dha oranlarının genel olarak yansıtıldığının belirlendiğini kaydeden Doç.

DHA omega-3 yağ asitleri kemik sağlığı için oldukça önemlidir. Bitkisel Omega-3’ler karaciğerdeki bir enzim tarafından sentezlenip Omega 3’e çevrilerek EPA-DHA yağ asitlerine dönüşür EPA ve DHA vücut tarafından en kolay şekilde kullanılan yağ asitleridir. Yukarıda bahsedilen açıklamaya benzer şekilde Duffy MacKay, çalışmada sadece kandaki omega-3 yağ asitleri ile prostat kanseri arasındaki ilişkiden bahsedildiğini, balık yağının kanser sebebi olarak gösterilmediğini belirtmektedir. Piyasada bu şekilde satılan kombine preparatlara boşuna para vermeyiniz! Hava kirliliğinin neden olduğu hastalıkların başında akciğer sorunları, kardiyovasküler sistem rahatsızlıkları ve nörolojik problemler geliyor. Ağır metal ve civa içermeyen Krill yağının ORAC değerinin yüksek olduğu ve bu sayede kansere karşı koruyuculuğu ve yaşlanmayı geciktirdiği birçok çalışmada gösterilmiştir. Yani kalp hastalıklarına, kalp krizine, depresyona, kolon kanserine karşı gardınızı tek bir elden almış olursunuz. Herbalex Omega 3 Balık yağı ile, vücudun kendisinin üretemediği, yalnızca dışarıdan takviye edilmesi gereken Omega 3 yağ asitlerini, vücudunuza sağlamış olursunuz. Unutmayın, taze olmayan bir balık yağı size yarardan çok zarar verebilir.

Balık yağ diyet üzerinde oldukça büyük öneme sahip olsa da beslenmenize dikkat etmeniz bir diğer önemli husus. Doymamış yağ asitleri ise tekli doymamış (monoansatüre, tek çifte bağlı) ve çoklu doymamış (poliansatüre) yağ asitleri olarak ikiye ayrılırlar. Yaygın kanının aksine balık yağı şişmanlatmaz hatta insülin direncini azaltarak zayıflamanızı sağlar.Omega-3 yağ asitleri şekerlerden yağ yapan yağ asidi sentaz enzimini inhibe ederek yağ depolanmasını azaltır. Bazı üreticiler ek olarak kirleticileri gidermek için yağı damıtırlar. Haftada en az bir kez ,önerilen balıkların tüketilmesi (sardalya, uskumru gibi) http://oceanplus1200mglhn.basinperlite.com/balk-yagnn-faydalar-ve-balk-yag-cesitleri gebeler ve bebek için yararlıdır.Gebelerin bir kısmı , gebelikte artan tat ve koku hassasiyetinden dolayı balık yemekten kaçınmaktadırlar. Balık yağının beyin gelişimine, kalp ve damar hastalıklarına olumlu katkıları olduğu, kolesterolü düşürdüğü, kanın pıhtılaşmasını önlediği, enerji sağladığı bilinmektedir. 'ı kullanımıyla kanamaya meyil görülebileceği, özellikle kan sulandırıcıları kullanan veya ameliyat planlanan kişilerde dikkatli olunması gerektiği bilinmektedir. Sende o yollardan geçmeden bir iki takviye ile öyle olacağını sanıyorsan tamamen yanılıyorsun. Kalp hastalarına da herhangi bir artısı olmasa bile zarar vermiyor. Bu nedenle ailesinde kalp hastalığı olanların küçük yaşlardan itibaren dengeli omega yağı almaları ileriki yaşlarda kalp riskini azaltabiliyor.

Herhangi bir nedenle düzenli ilaç kullanıyorsanız balık yağı kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu nedenle A ve D vitamini içeren balık yağları uzun süre kullanılamazken Carlsonomega-3yaz ve kış aralık vermeden kullanılabilir. Süt ürünleri D vitamin takviyelidir fakat yeterli düzeylerde temin etme konusunda onlara güvenemeyiz.2009’da yayınlanan bir çalışmada, ABD nüfusunun %75’inden fazlasında D vitamini eksikliği tespit edildi. Bu dönemlerde beslenme alışkanlıkları konusunda da sıkıntılar yaşanmaktadır ve dolayısıyla bunalım artmaktadır. Ancak bu konuda daha ileri çalışmalara ihtiyaç duyulmakta olup, kullanımının etkinliği ve dozaj konusunda kesin bir fikir birliği bulunmamaktadır. Direnç egzersizi sonrası tüketilen whey proteini ise kaslardaki protein sentezini yine hem balık yağı grubunda (3,6 kat), hem de Hindistan cevizi yağı grubunda (3,2 kat) daha da büyük bir oranda artırmış. Peki neden her gün Balık Yağı tüketmeliyiz? Balık yağının içeriğinde boy uzamasını ciddi anlamda destekleyici maddeler bulunmaktadır. Balık yağının temel içeriğini oluşturan EPA ve DHA, omega-3 yağ asitlerinin ana komponenti olan alfa-linoleik asidin vücuttaki metabolitleri yani son ürünleridir.

Melik Duyar ve Mega Hafıza’nın sıkı bir takipçisi olarak son birkaç yıldır Mega-O-Mega Balık Yağını merakla bekliyordum. Son kullanma tarihi Minimum 1 yıldır. Kapsülümüz, Capsugel firması tarafından üretilen Licaps kapsüldür ve hava sızdırmazlık garantisi vardır. Kaliteli balık yağı üretiminde bu tür istenmeyen toksinler ileri düzey rafinasyon işlemleri ile ortadan kaldırılır. Balık Yağı Hapı Nasıl Kullanılır? Yetersiz Omega 3 alımının depresyon, ankisiyete ve psikolojik proplemlere neden olur. Bu yiyecekleri tüketerek de vücudunuza omega 3 girmesini sağlayabilirsiniz. Omega 3 düzenli olarak kullanıldığında çarpıcı bir biçimde kandaki kolesterol (LDL kolesterol seviyesini düşürürken, HDL seviyesinin artmasına yardım eder.) ve trigliserit seviyesini düşürür ve normal değerde tutar. Omega-3, somon balığı ve diğer deniz ürünlerinde bulunan, temel çoklu-doymamış bir yağ-asididir. Tüketicilerin herhangi bir endikasyon beklentisiyle gıda takviyesi almaması gerektiğini söyleyen Serttaş, “Bu ürünü satın aldım, benim böbrek yetmezliğime faydası olacak gibi bir ürün dünyada yok. Kilo vermek isteyenler ve diyet yapanlar genellikle yağlardan uzak dururlar. Kilo verilmesine yardımcı olur. Ayrıca yaşa bağlı makula dejenerasyonu kaçınarak yardımcı olur.
Posted in